KONST / Litografier / Litografi 13051059
nr 1305 1059
Philip Pearlstein
(f. 1924), USA
"Nude on a Stool", 1971. Signerad, numrerad 35/150. Litografi i sepia, oramat löst blad. Bladets mått: 60 X 45 cm
Philip Pearlstein, amerikansk bildkonstnär född 1924.
måndag 3 februari 2020
kl 18:13:48
Philip Pearlstein
Läs mer om Philip Pearlstein